Wersja do druku

32 strony: « < 19 20 21 22 23 24 25 > »

Avatar użytkownika
Świeżynek
Polska kolorowa instrukcja była gdzieś na forum zamieszczona (w pdfie), jakbyś wolała :) Pierwsze nawlekania też mi poszły dość sprawnie (a nie miałam wcześniej do czynienia z żadnym overlockiem), może to szczęście początkującego :P
Avatar użytkownika
Świeżynek
Ja też najbardziej bałam się nawlekania nici ale to wcale nie jest skomplikowane. Przy pierwszym nawlekaniu wzorowałam się tylkona tej instrukcji wklejonej wewnątrz klapy. Tam są wszystkie kolory bardzo wyraźnie rozrysowane. Cieżko pominąć jakąś dziurkę.
Dla mnie największym wyzwaniem jest ustawianie naprężaczy nici no i zmiana coverloka na overlocka. Jak się dużo szyje i przy tym często zmienia kolory nici to czasami można szału dostać :zly:
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
... zmiana coverloka na overlocka. Jak się dużo szyje i przy tym często zmienia kolory nici to czasami można szału dostać :zly:
Też mnie to denerwuje:zly: Więcej czasu czasem to przestawianie i nawlekanie zajmuje niż samo szycie.:nerwus: Zwłaszcza jak się ma coś poprawić i są do przeszycia kilkucentymetrowe kawałki:zly: , ale jak ma być cacy uszyte, to czasem trzeba. Najlepiej by było mieć dwa:p .

Ale ogólnie bardzo jestem z maszynerii zadowolona.:D:D


--- Ostatnio edytowane 2015-01-31 12:06:58 przez mmstycha ---
________________________________________________________
Anielska cierpliwość wymaga diabelskiej siły...Dla niektórych osób trzeba uzbroić się w cierpliwość, wyrozumiałość....ewentualnie dobrą patelnię...
Avatar użytkownika
Świeżynek
Polska kolorowa instrukcja była gdzieś na forum zamieszczona (w pdfie), jakbyś wolała :) Pierwsze nawlekania też mi poszły dość sprawnie (a nie miałam wcześniej do czynienia z żadnym overlockiem), może to szczęście początkującego :P
oooo....muszę poszukać...dzięki:)


dziewczyny, a nie lepiej byłoby Wam wiązać nici i przeciągać? minuta i nici zmienione...
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
dziewczyny, a nie lepiej byłoby Wam wiązać nici i przeciągać? minuta i nici zmienione...
Tak się robi:) Ale przy zmianie z np. overlocka na ściegi drabinkowe musisz założyć nici od początku, nie da się przeciągnąć:nie:
________________________________________________________
Anielska cierpliwość wymaga diabelskiej siły...Dla niektórych osób trzeba uzbroić się w cierpliwość, wyrozumiałość....ewentualnie dobrą patelnię...
Avatar użytkownika
Świeżynek
No i jeszcze igły przestawiać więc w sumie trochę jest przy tym roboty
Avatar użytkownika
Świeżynek
aaa tak, z tym się zgadza :)
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Świeżynek
Mam ogromną prośbę - posiadam Merylock 689 :) i wszystko super - ale na ściegu drabinkowym nie ważne czy wąski czy szeroki zrywa mi 2 nitkę - ZAWSZE.... tzn. próbowałam zmieniać nici, igłę, nawlekanie, naprężanie itp. nic ..... niezależnie od materiału 2 nitka w trakcie szycia jakby wylatywała z nawleczenia..... nie wiem o co chodzi ...:( poza tym na funkcjach overlocka jest w porządku...
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Może coś utkwiło w naprężaczu. Bo rozumiem, że to z naprężacza nitka ci wyskakuje?

Ania
________________________________________________________
Arkę zbudowali amatorzy - Titanica zawodowcy.

http://uczeremchypl.shoper.pl/

http://szycie-z-czeremcha.blogspot.com/

Avatar użytkownika
Pogromca spamerów
dobrze masz nici poprzeciagane zanim dochodza do talerzykow?

32 strony: « < 19 20 21 22 23 24 25 > »

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.