Wersja do druku

32 strony: « < 16 17 18 19 20 21 22 > »

Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Owerlok ma znacznie większą ilość wkłuć na minutę niż maszyna, stąd jeśli stoi na niespecjalnie stabilnym podłożu - będzie się bardziej niż maszyna telepał.

A na czym polega falowanie się materiału - jest podłużne czy poprzeczne /wałeczek wzdłuż linii brzegowej czy rozciągnięty i rozwichrzony brzeg/? Może po prostu masz dyferencjał ustawiony na rozciąganie?

Ania
________________________________________________________
Arkę zbudowali amatorzy - Titanica zawodowcy.

http://uczeremchypl.shoper.pl/

http://szycie-z-czeremcha.blogspot.com/

Avatar użytkownika
Świeżynek
Dziękuję Czeremcho za odpowiedź.
Co do stolika masz rację, spróbowałam na bardziej stabilnym stole i jest dobrze.
Natomiast to co napisałam o fali, to nie jest to takie falowanie świadczące o rozciągnięciu materiału czyli materiał jest płaski,ale brzeg nie jest równo cięty. Tak jak gdyby stopka nie trzymała mocno.
Nie wiem czy to jasno tłumaczę.
Wczoraj również próbowałam 3 nitkowego overlocka na szerokość 4 mm przy maksymalnych naprężeniach ścieg nie jest poprawny. Wydaje mi się, że naprężacz do zielonej nitkima zbyt dużą szapę. Przy 9-ce nitka jest bardzo lużna.
A może tak ma być?
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Pogromca spamerów
naprezenie na 9?
dobrze masz zalozone nici?
nie wylaza z talerzykow?
Avatar użytkownika
Świeżynek
Tak, nici są dobrze założone. Ale bez nici ja widzę, że między talerzykami naprężacza zielonych nici jest większa odległość niż w pozostałych naprężaczach. Czy tak ma być? Obawiam się, że coś jest niedobrze.
Avatar użytkownika
Pogromca spamerów
otworz pokrywe i zrob zdjecie jak sa nawleczone nici i fote sciegu tez zrob
Avatar użytkownika
Świeżynek
Dzięki za zainteresowanie.
Oczywiście zrobię takie zdjęcia i wyślę. Teraz jestem w pracy, więc dopiero gdy będę w domu.
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Świeżynek
Odgrzebuję temat bo potrzebuję Waszej pomocy :)
Czy ktoś szył na nim grubą dresówkę taką z miśkiem od spodu?
Przy ściegu 3-nitkowym super elastycznym wzmocnionym maszyna albo gubi ścieg albo za luźno szyje. Nie umiem złapać odpowiedniego naprężenia. Używam igieł do dzianin 75 i nici normalnych classic. Czy problem może być w grubości igieł? Czy do takich grubych dresówek lepsze są igły do dzianin czy normalne?
Z cieńszymi dzianinami zacznie lepiej sobie radzi. Problem pojawia się znowu przy próbie zszycia dzianiny z dwoma warstwami ściągacza.
Avatar użytkownika
Pogromca spamerów
przy grubym szyciu miewa problemy,moj tez
zszywaj na 4
Avatar użytkownika
Świeżynek
Witam;)Mam pytanie odnośnie merryloca Przy szyciu ściegiem drabinkowym maszyna "przepuszcza" zmieniłam igły i sprawdziłam czy nitki doprze idą i jest ok...a mimo to nadal przepuszcza .Czy macie może jakiś pomysł co może być przyczyną?
I kolejne pytanie jakich używacie igieł? czy zmieniacie je w zależności od tego co szyjecie-tak jak przy zwykłej stębnówce?
Będę wdzięczna za wszelkie sugestie;)
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
A co szyjesz? I jakie masz igły?

Do merrylocka pasują wszystkie igły półpłaskie do maszyn domowych i tak samo trzeba je dopasowywać do materiałów.

Tak jak użycie igły do dzianin poprawia szycie tychże maszyną - tak samo będzie się działo i z owerlokiem. Powiedziałabym wręcz, że owerlok jest sprzętem znacznie bardziej precyzyjnym i jakiekolwiek odstępstwa np. w ilości podawanej nici - będą miały skutek w postaci złego wiązania ściegów. A igła do dzianin podaje nitkę lepiej.

Chociaż mówiąc szczerze, podkładałam drabinką jakąś podle miękką dzianinę /mam założone "zwykłe" igły do dzianin/ - i po prostu podłożyłam w podłożenie szermezę, której wystający brzeg potem obcięłam przy szwie. Nie chciało mi się męczyć z ustawieniami i igłami :-)

Ania
________________________________________________________
Arkę zbudowali amatorzy - Titanica zawodowcy.

http://uczeremchypl.shoper.pl/

http://szycie-z-czeremcha.blogspot.com/

32 strony: « < 16 17 18 19 20 21 22 > »

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.