Wersja do druku

32 strony: « < 14 15 16 17 18 19 20 > »

Avatar użytkownika
Świeżynek
Hej:)znowu mam pytanie co to może być ...nitka czerwona mimo ,że marszczy materiał...co by sugerowało,że jest za ścisło a mimo to podczas szycia powstają pętelki...?
Nie wiem dlaczego ale nie mogę załadować zdjęć;(((żeby pokazać jak to wygląda
Avatar użytkownika
Pogromca spamerów
a o jaki scieg Ci chodzi?
Avatar użytkownika
Świeżynek
super elastyczny ścieg wzmocniony
Avatar użytkownika
Świeżynek
help help:-S ciągle mam to samo...

rwie mi się non-stop nitka pod płytką ściegową od czerwonego chwytacza...ściągałam płytkę wiele razy i zaglądałam co tam się dzieje-zawsze dobrze się zahacza,ale czasami już po nałożeniu płytki ciężko się ją bardzo ciągnie,a innym razem idealnie,a taki tak się rwie. Regulacje na różne sposoby ustalałam ,nawlekałam wszystkie nici po kolei od początku nie raz i ciągle się w tym jednym miejscu rwie-szyje mi po 3-10 cm i koniec-zawsze tak. Nici ciągle jednego producenta- na samym początku nic się nie działo.Instrukcję przewertowałam n-razy. I jeszcze jedyny punkt naprawy maszyn we Wrocławiu,który miał te maszyny kiedyś nie chce nawet zerknąć do środka-każe mi ją odesłać na gwarancji:/
Czy ktoś coś podobnego miał bądź ma pomysł co to może być?
Avatar użytkownika
Pogromca spamerów
a jakie masz te nici,zaloz inne i zobacz
dobrze masz je nawleczone
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Czy do tej maszyny można dokupić jakieś inne stopki, niż są w zestawie, np jakaś stopka krawędziowa, że przejechać drabinką w równej odległości od krawędzi na całej linii szwu? Na razie wychodzą mi piękne fale... :-(
Jeśli tak, to gdzie? Na ETI nie znalazłam...

Mam też pytanie do użytkowniczek tej maszyny: gdy pracujecie owerlokiem na zaokrąglonych brzegach materiału, też szew nie wychodzi Wam równo? Chodzi o to, że jak szyję zaokrągloną krawędź, to nie potrafię utrzymać materiału tak, żeby szew owerlokowy był równy, tworzy się łańcuszek który wystaje poza materiał, bo tkanina wyjeżdża. Kwestia dobrania innej stopki, czy jeszcze brak wprawy?
Avatar użytkownika
Pogromca spamerów
przeciez masz stoliczek z odleglosciami do rownego szycia
a jak obrzucasz luk to musisz troszke stopke podnosic,bo ona mocno trzyma
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
przeciez masz stoliczek z odleglosciami do rownego szycia
a jak obrzucasz luk to musisz troszke stopke podnosic,bo ona mocno trzyma
No tak, wiem, ale jak szyję zwykłą maszyną to mam stopkę krawędziową i już się przyzwyczaiłam, myślałam, że jest coś takiego też do tej maszyny.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
z tym podnoszeniem stopki muszę spróbować, może uda się w końcu ładnie obrzucić bluzkę ;-)
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Może warto spróbować użyć dyferencjał? Też pomoże ładniej wykonać ścieg na łukach.

Ania
________________________________________________________
Arkę zbudowali amatorzy - Titanica zawodowcy.

http://uczeremchypl.shoper.pl/

http://szycie-z-czeremcha.blogspot.com/

32 strony: « < 14 15 16 17 18 19 20 > »

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.