Wersja do druku

32 strony: « < 15 16 17 18 19 20 21 > »

Avatar użytkownika
Świeżynek
Ja od wczoraj też dołączyłam do grona posiadaczy tej zacnej maszyny (dzięki Pavel) i mam problem z zablokowaniem górnego chwytacza.Nie mogę go opuścić do dołu tak,żeby był w położeniu "L" i w związku z tym szyłam jak na razie tylko ściegi drabinkowe i łańcuszek bo w tych ściegach jest położenie chwytacza taki który mam czyli "C".
Mam nadzieję ,że już jutro rozszyfruję tą nieszczęsną blokadę i będę mogła wypróbować pozostałe ściegi:papa:
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Ja od wczoraj też dołączyłam do grona posiadaczy tej zacnej maszyny (dzięki Pavel) i mam problem z zablokowaniem górnego chwytacza.Nie mogę go opuścić do dołu tak,żeby był w położeniu "L" i w związku z tym szyłam jak na razie tylko ściegi drabinkowe i łańcuszek bo w tych ściegach jest położenie chwytacza taki który mam czyli "C".
Mam nadzieję ,że już jutro rozszyfruję tą nieszczęsną blokadę i będę mogła wypróbować pozostałe ściegi:papa:
Kiedy robili znacznik na obudowie i kole zamachowym nie wiem dlaczego teraz go nie ma, a wiec musisz sama znalezc moment latwego opuszczenia chwytacza w pozyche L w tym celu nacisnij przycisko w lewy bok i w dół jednoczesnie przy czym chwytacz musi byc w pozycji prostej i mozesz pomoc sobie ruszajac kolem zamachowym delikatnie w prawo i w lewo a napewno trafisz na moment opuszczenia chwytacza :)
Avatar użytkownika
Świeżynek
Dzięki Pavel ale już wczoraj do tego doszłam po obejrzeniu jakiegoś filmiku na youtubie(siła internetu jest wielka). Nie sadziłam,że tak szybko sobie z nim poradzę po wpisach jakie tu czytałam ale rzeczywiście z samej instrukcji trudno byłoby do tego dojść.Dobrze,że są filmiki w necie to bardzo ułatwia sprawę jak się naocznie widzi pewne rzeczy:luzik:
Jeszcze raz bardzo Ci dziękuję za szybką przesyłkę:)
Avatar użytkownika
Świeżynek
Czy mógłby ktoś mi powiedzieć jak wyłączyć światełko bo gdzieś wyczytałam że jest taka możliwość ale nie mogę znaleźć żadnego przycisku który by to światełko wyłączył :(
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Merrylock jest maszyną "oświeconą".
(Można wykręcić żarówkę.)

Fides
Avatar użytkownika
Świeżynek
I to jest jedyna metoda wykręcenie żarówki? Myślałam ,że ma jakąś inną możliwość wyłączenia swiatła.:)
Avatar użytkownika
Świeżynek
Witam, proszę o informację (Pavel) ile teraz kosztuje ten MERRYLOCK 5-nitkowy. Zastanawiam sie nad jego kupnem, ale mogę oscylowac maksymalnie w granicach 1500 zł a i tu jest to już nie lada wyzwanie. Czytałam, ze Pan Pavel ma go za ok. 1500 zł właśnie.

Asia
Avatar użytkownika
Świeżynek
Znalazłam tutaj, ale cena jest dla mnie stanowczo za wysoka. Jednak jest tutaj sporo w zestawie.

http://olx.pl/oferta/maszyna-do-szycia-overlock-merrylock-689-opole-CID628-ID3NrFR.html#304d37701e
Avatar użytkownika
Pogromca spamerów
do kazdego jest taki zestaw,a ta cena rzeczywiscie z kosmosu
Avatar użytkownika
Świeżynek
Witam,
od dawna czytam ten wątek i na tej podstawie kupiłam u Pawła Merrylocka 689.
Ponieważ jetem amatorką jeżeli chodzi o szycie i po raz pierwszy szyję na overlocku
mam różne pytania do uczestniczek tego forum, ponieważ zorientowałam się, że macie
sporą wiedzę i doświadczenie.
Na podstawie instrukcji nauczyłam się nawlekać i naprężać nici. Opanowałam podstawowe szwy
ale mam problemy z którymi sobie nie radzę:
- próby robię na bawełnianym płótnie pojedynczym i dzianinie cienkiej podwójnej i nie jestem w
stanie szyć tak overlockiem 3 nitkowym, żeby krawędż materiału obcinanego była równa z krawędzia
szycia. Krawędź materiału jest falista. Próbuje dociskać stopkę od najmniejszego nacisku do największgo
ale niestety nawet na tej bawełnie nie udaje się to.
- przy szybszym szyciu maszyna się strasznie "telepie". Nawet mój 30 letni Łucznik szyje ciszej i jest
stabilniejszy.
Bardzo proszę o poradę.
Lucy50

32 strony: « < 15 16 17 18 19 20 21 > »

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.