Wersja do druku

32 strony: « < 17 18 19 20 21 22 23 > »

Avatar użytkownika
Świeżynek
Podkładałam t-shirtówkę i cienki dres..a miałam igły do dzianiny.A co zaobserwowałam to nie zawsze się tak dzieje tzn...czasami szyje dłuższy czas i jest ok a czasami od początku jest problem z tym ściegiem...może coś nie tak jest z nićmi chociaż mam założone duże szpule.
Może ja po prostu nie mam wprawy z ustawianiem naciągów?i regulacją ...;/
Czeremcha dziękuję za odpowiedź.
Pozdrawiam;)
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
No tak, to są najbardziej niewdzięczne dla maszyn dzianiny... I też tak miewam, że "potknięcie" się owerloka ma miejsce np. raz na 10 cm...

Spróbuj jak z maszyną do szycia - trzeba dzianinę jakoś usztywnić, żeby dobrze współpracowała. Właśnie papierem od spodu albo może nawet spryskać krochmalem w sprayu - jeśli możesz obszywaną rzecz wyprać przed noszeniem.

Ania
________________________________________________________
Arkę zbudowali amatorzy - Titanica zawodowcy.

http://uczeremchypl.shoper.pl/

http://szycie-z-czeremcha.blogspot.com/

Avatar użytkownika
Świeżynek
ok;)bardzo dziękuję za pomoc;)
Avatar użytkownika
Świeżynek
Poradzcie proszę bo jestem załamana :beczy::beczy::beczy:

Czy to normalne że przy szyciu tej samej tkaniny na tych samych ustawieniach tymi samymi nićmi, igłami mój coverlock za każdym razem szyje jak mu się chce?
Np. wczoraj szyłam z dresówki pętelkowej średniej grubości spódniczkę dla córci.Sporo czasu zajęło mi ustawienie odpowiedniego naprężenia nici ale w końcu się udało. Maszyna bardzo ładnie obszywała ściegiem 4-nitkowym elastycznym. Dziś ponownie zasiadam do maszyny, chcę uszyć drugą identyczną spódniczkę dla siostrzenicy a tu bęc. Maszyna szyje jak jej się chce, ściegi koślawe, co jakiś czas nici zrywa. Już wcześniej miałam podobny dyleman z inną tkaniną.
Czy ktoś wie w czym jest problem?
Jeszcze raz podkreślam że od wczoraj nic z ustawieniami nie kombinowałam, nici ani igieł nie zmieniałam...
Avatar użytkownika
Pogromca spamerów
nici nie wyskoczyly z z naprezacza?
Avatar użytkownika
Świeżynek
Nie z nićmi jest wszystko ok. Wczoraj kilka razy ponownie nawlekałam wszystkie, dokładnie sprawdzałam aby weszły w te talerzyki.Zastanawia mnie tylko fakt dlaczego tak się dzieje że na identycznych ustawieniach przy szyciu identycznej tkaniny tak mi wariuje??? Zauważyłam też że bardzo często mi czerwoną nić rwie czyli mam ją za mocno naprężoną? tzn raz szyje ok nie zrwywa, innym rzem rwie na potęgę. Jak ja minimalnie luzuję to oczywiście cały ścieg idzie do poprawki, wszystko od nowa trzeba ustawiać. Kurczę zastanawiam się czy do serwisu nie zadzwonić? Może coś z moją maszyną jest nie tak?
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Spróbuj wyczyścić naprężacze. Może coś w nich jest.

Fides
Avatar użytkownika
Świeżynek
Dziś ją dokladnie wyczyszcę bo faktycznie może jakieś paproszki wpadły w napręzacze.
Dwa dni stała bez pokrowca.
Avatar użytkownika
Pogromca spamerów
a moze nici masz do kitu?
Avatar użytkownika
Świeżynek
Nici kupiłam w polimexie classic. Nie mam porównania szczerze mówiąc do innych :mysli:

32 strony: « < 17 18 19 20 21 22 23 > »

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.