Wersja do druku

166 stron: « < 152 153 154 155 156 157 158 > »

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Moja wnuczka taka jest. Przedszkole ją szlifuje i powoli zaczyna się wyrabiać. Chociaż temperamentu dziecka nie da się zmienić według naszego "chcenia".
________________________________________________________
Mowa szczera trwa wiecznie,
lecz fałszywa tylko chwilę.
-Salomon-
Avatar użytkownika
Administrator
Też przypuszczam, że przedszkole pozytywnie wpłynie na Stasia ponieważ obcych jakoś bardziej się słucha niż własnych rodziców. Niemniej szlifujemy go intensywnie żeby nie był rozpuszczony jak dziadowski bicz. Z tym jak już pisałam - jest i tak lepiej niż było.
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Trzy latka, to fajnie przez jakiś rok będzie spokojniejszy:):):):) a potem powtórka z rozrywki i jeszcze nie raz zaskoczy Cie argumentami :)do przedszkola idzie kończąc ten pierwszy bunt to będzie mu troszkę łatwiej:) a grunt to żeby miał fajne panie i fajnych kolegów a jak jest tak towarzyski otwarty i spontaniczny jak jego mama to na pewno szybko się zaaklimatyzuje no i zabłyśnie fajnymi koszulkami ze strażą pożarną :)( choć mamy i tak może mu brakować i uwagą pań też trzeba się podzielić) ja mam dwulatka w domu i też przerabiam temat buntu tylko u mnie jest jeszcze starsza córka i syn dużo od niej się uczy i od jej koleżanek.
Avatar użytkownika
Świeżynek
A nie myślałaś o jakichś zajęciach ruchowych dla synka? Może to by trochę rozładowało jego energię? Może jak masz ogród to trampolina albo chodzenie na basen regularnie. Takie żeby tą całą niespożytą energię gdzieś wypuszczał :) Moja mama pracuje w przedszkolu i mówi, że u niej mają kilku przedszkolaków ( dziewczynki też są) które jak by mogły to by przedszkole rozniosły i rodzice chodzą z nimi na dodatkowe zajęcia ruchowe. Tam jeden chodzi na jakieś sztuki walki a z tą dziewczynką mama chodzi na zajęcia fitness bo sama chodzi więc ją zabiera a ona sobie tańczy tam przy muzyce. Ja mojej córce włączałam muzykę głośno i dawałam odkurzacz to potrafiła "odkurzać" ;) mi mieszkanie przez nawet 30 minut. Albo grabienie skoszonej trawy jak nie jest uczulony, albo na zakupy go brać (robisz w domu listę zakupów z nim - tak wiesz, podpowiadasz mu czego nie ma w domu, niech on sam sprawdza czy jest mąka, cukier albo warzywa, owoce)potem to zapisujecie na kartce i idziecie do sklepu (on ma swoją siatkę, którą możesz mu uszyć ;)) i on pomaga Ci w znajdywaniu rzeczy z listy. Oczywiście nagroda musi być ale po przejściu całej listy z kartki. Do kasy i pakuje zakupy do swojej siatki a ty do swojej. W ten sposób uczysz go samodzielności i trochę się zmęczy - umysłowo- co też wyczerpuje dzieci. Dzieci lubią czuć się potrzebne i pomagać. Na początku to ich szybko nudzi i zniechęca jak nie wychodzi ale jak już się wprawią i mama dobrze zmotywuje to będzie ok :)

Taką energię można pozytywnie wykorzystać żeby tylko dziecko nie trzymało jej w środku i nie wyładowywało w negatywny sposób.
Może coś z moich pomysłów Cie zainspiruje do zmiany :)

Powodzenia i pozdrawiam
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Świetne są te koszulki dla Twojego synka. I model arcyprzystojny. :) Podoba mi się narzuta, szczególnie połączenie kolorów. :oklasky:
________________________________________________________
Mam złoty charakter. Dlatego taki ciężki. :D
Moja TFUrczość różna
http://teofano.blogspot.com/
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Zibi ja Ci dam kotki :> Gadasz z fanką Człowieka Nietoperza, nie zapominaj o tym :]
A tak na serio to po pierwsze Stanisław jak marudził tak nadal marudzi a po drugie to na szczęście sporo zmieniło się od czasów Twojego Pimpka jeśli chodzi o kolorystykę dziecięcych ubranek. Ja lubię czerń bo jest zadziorna i z pazurem a Staś do grzecznisiów nie należy. Poza tym zawsze łączę ją z kontrastowym kolorem, zwykle jaśniejszym. No i wiesz w lumpie wyrwałam kiedyś dla młodego koszulkę z logo Stonesów (oczywiście czarne tło) a dosłownie 3 tygodnie temu także czarną koszulkę tym razem z zespołem Kiss... Kupiłam, pochodzi, wyrośnie, pewnie nie będzie darzył sympatią hord rocka ;)
Alez ci dzieciaczek wyrosl!! I widac, ze niezly gagatek z niego. A koszulki? Pierwsza klasa !
Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
Bardzo podoba mi się Twoja narzutka na łóżko. Właśnie się przymierzam do czegoś podobnego również na łóżko synka 3 latka. Pozdrawiam
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Administrator
Bardzo podoba mi się Twoja narzutka na łóżko. Właśnie się przymierzam do czegoś podobnego również na łóżko synka 3 latka. Pozdrawiam
Bardzo dobry pomysł- łóżko zawsze wygląda porządnie (oczywiście pod nieobecność dziecka hehe).

Gagatek rośnie i rośnie a właśnie dziś skończyłam mu szyć wyprawkę do przedszkola. Skorzystałam z tkanin z etasiemki, generalnie wszystko z resztek prócz spodni. Oj jestem szczęśliwa, że nie zostawiłam tego na ostatnią chwilę :)

________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Bardzo fajny zestawik :)
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Widać że koniec wakacji bo woreczki na kapcie już przygotowane :)Fajna ta mysz :)

166 stron: « < 152 153 154 155 156 157 158 > »

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.