Wersja do druku

166 stron: « < 155 156 157 158 159 160 161 > »

Avatar użytkownika
Administrator
Wszystkie Twoje uszytki aż biją po oczach perfekcjonizmem. Chciałabym dojść do takiego poziomu szycia. Ubranka dla dzieci oglądam i patrząc dojrzewam do uszycia czegoś dla moich Maluchów. Kiedyś mi przyszło skorzystać z Twojego blogowego tutoriala o szyciu poszewek na poduszki (wszywanie wypustki). Nawet mój M zaczął wtedy przebąkiwać o profesjonaliźmie...:) Jesteś moim katalizatorem szyciowym - Twoje szycie napędza moje chciaż pewnie o tym nie wiesz...:)
Ojjj dziękuję za tak miłe słowa! Kurcze fajnie wiedzieć że jednak komuś przydaje się mój blog. Ostatnio taka bida na nim panuje, dla siebie nie szyję a tak już bym chciała coś sobie uszyć. Może teraz przed samymi świętami :)

Dzięki dziewczyny za każde miłe sowo aczkolwiek uważam że do perfekcji to mi jeszcze sporo brakuje. Miałam w ręku ubranka dla dzieci od Trinny i to jest mistrzuniu :)
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Trinny az się wzruszyła....a ja ostatnio taka nieobecna na forum ą tu takie miłe słowa.Dziękuję ja uważam że szyjesz super no i w końcu to Ty większość z NA do szycia zmotywowalas😊😊😊😊Wielkie dzięki Sus
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Super ciuchy dla młodych. Podziwiam, że ci się chce szyć, przy takiej ilości i wyborze tanich ciuchów w lumpkach i sklepach. Wiem, że to nie to samo, ale jednak.
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
Droga Susanno, czy byłabyś tak miła i wytłumaczyła początkującemu w krawiectwie ziemniaczkowi jakim jestem, jak uszyć tę sukienkę tak krok po kroku? http://szyjesobie.blogspot.no/2013/06/dosc-luzna-interpretacja-wykroju-z.html
Sama jestem w ciąży, nie wszystkie kreacje trafiają w mój gust, ale ta jest zachwycająca, a co ważniejsze, wygląda na prostą do uszycia.
Mam cztery metry materiału, lekkiej, odrobinę elastycznej wiskozy, która właśnie się suszy po pierwszym praniu. Też jestem rozmiar 36.

Czytam twój blog od deski do deski :D
Avatar użytkownika
Administrator
Super ciuchy dla młodych. Podziwiam, że ci się chce szyć, przy takiej ilości i wyborze tanich ciuchów w lumpkach i sklepach. Wiem, że to nie to samo, ale jednak.
Wiem co masz na myśli bo sama obkupuję Stasia w lumpeksach ale jednak co swoje uszyte to swoje :)
Z kolei rodzice którzy u mnie zamówili ciuszki po prostu chcieli mieć coś innego z jednak lepszej jakości dzianin bo za nie ręczę głową ;) Dla starszych dzieci szyje się bossssko :D A teraz będę szyć dla dzieci kuzynki i już nie mogę się wprost doczekać!

gayaruthiel oczywiście, akurat ta sukienka jest prosta do szycia tym bardziej że ja nie robiłam zapięcia z tyłu :)
Sukienka składa się z góry i doszytego dołu. Dół to sporo szerszy prostokąt, który najpierw marszczy się i wszywa do uszytej góry.
Góra składa się z dwóch części: przodu i tyłu. Wykrój przodu i tyłu przyłóż na złożeniu tkaniny tak jak na zdjęciu -> KLIK i KLIK
Ewentualnie tył może mieć szew na plecach, nic się nie stanie. Zszywasz szwy na ramionach i po bokach. Sukienka nie ma zamka, ja ją ubieram przez głowę więc musi być luźniejsza a nie szyta "na kość". Jak zszyjesz ramiona i boki to obszyj pachy i dekolt lamówką. Jeśli nie wiesz jak to zrobić to skorzystaj z tego tutoriala -> KLIK
Masz uszytą górę teraz wystarczy doszyć dół i wszyć gumeczki aby zmarszczyć pas. Więc jak pisałam wyżej - dół sukienki to sporo szerszy prostokąt. Zszyj go (jeden szew niech będzie z tyłu) i zmarszcz ręcznie wszywając nitkę. Dzięki temu marszczenie będzie równe. Zmarszcz go na szerokość góry sukienki. Zszyj górę z dołem. Następnie wszyj 3-4 gumeczki aby zrobić marszczenie w pasie.
Najlepiej jeśli na szpulkę bębenka nawiniesz ręcznie kilka metrów cienkiej gumeczki (do kupienia w pasmanterii). Szpulkę z nawiniętą gumeczką wkładasz do bębenka jak zwykłą szpulkę z nićmi a górą przez igłę poprowadź zwykłą nitkę. I teraz szyjesz: najpierw szyj po szwie łączącym górę sukienki z dołem a potem na szerokość stopki poprowadź jeszcze 5 prostych ściegów na górnej części sukienki. Końce gumeczek z nićmi starannie zwiąż z sobą, podwiń dół sukienki, przeszyj ściegiem prostym i gotowe :)
Jest naprawdę łatwa w szyciu. Jakby co to mogę zrobić kilka zdjęć z bliska  żebyś widziała jak te marszczenia poprowadzić.
Masz świetny materiał wprost stworzony do takiej kreacji, jest szalenie wygodna i świetnie mieści się w niej brzuszek. Można łączyć z grubszymi swetrami gdy jest chłodniej :) W ogóle to gratuluję dzidziusia, niech ciąża przebiega gładko Ci jak po maśle :)
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Administrator
Aaaa zapomniałam o moich ostatnich uszytkach:
- fartuszek kuchenny
- roleta do pokoju Staśka
- poduchy i bieżnik do gościnnego
- duży obrus szaro-czarny
- bieżnik zimowy dla kuzynki
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
Dziękuję! <3 Twoja pomoc naprawdę dużo dla mnie znaczy :)

Te gumeczki wszywa się w bluzkową część, prawda? Nie w spódnicowy prostokąt? Zmarszczony na nitce wszywa się w zmarszczoną na gumkach bluzkę, czy wszyć go w bluzkę przed doszyciem gumek? Myślałam, że to jest z jednego długiego przodu i jednej długiej góry :D
Avatar użytkownika
Administrator
Tak, gumeczki wszywa się z bluzkową część już praktycznie na samym końcu.
Spódnicę ((czyli ten prostokąt) marszczysz i wszywasz w bluzkę a potem gumeczki jeszcze gumeczki w bluzkę i w ten szew z marszczeniem.
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Administrator
U mnie ostatnio same poprawki krawieckie i pakowanie zamówień ale na szczęście zdążyłam uszyć dla staśka strój strażaka na przedszkolny bal przebierańców :)
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
ale będzie bal :D

166 stron: « < 155 156 157 158 159 160 161 > »

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.