Wersja do druku

28 stron: « < 17 18 19 20 21 22 23 > »

Avatar użytkownika
Świeżynek
Plisy proste bedę sama zaprasowywać,ale mniej-więcej muszę wiedzieć ile tkaniny kupić.
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Na spódnicę (kilt) na zdjęciu zużyłam pas materiału o długości 3,80 cm i szerokości ok 60 cm a i tak materiału jest za mało. Tutaj akurat wychodzi więcej niż 3:1 bo plisy się na siebie nakładają. W dodatku przód jest prosty, więc dobra rada z internetu nie miałaby w tym przypadku zastosowania. Wszystko zależy od wielkości kratki, bo chodzi również o to żeby rysunek kratki na każdej plisie był jednakowy.
Jako ciekawostkę dodam, że na galowe kilty zużywa się 8 yardów czyli ok 7,3m tkaniny (pas tkaniny o szerokości równej długości kiltu). Ale jak cudnie "podskakują" przy każdym kroku:D

--- Ostatnio edytowane 2013-12-20 15:34:23 przez agaaffek ---
________________________________________________________
"Inteligencja jest jak nogi, masz za dużo to się potkniesz" Terry Pratchett

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Do BlueGun
Przód i tył(wykrój pupy) powinien być zróżnicowany. Tył robię bardziej wycięty i podciągniety "czubek" do góry.Przód mniej i czubek też mniejszy. Dzieciaki to żywioł.Co ruchliwsze próbują nawet szpagat zrobić a przy takiej rozciągniętej figurze -jak zły wykrój- gwarantowane rozprucie w okolicy kroczka.
________________________________________________________
"W żadnym wieku nie powinieneś się wstydzić tego, czego nie wiesz, ponieważ zamiłowanie do nauk i zajmowanie się nimi nie ogranicza się do czasów szkolnych, lecz kończy się z życiem." (Szymon Marycki,1551)
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
http://www.plisa.lodz.pl/index1.html

Tu są różne rodzaje plis. W większości - prostych.

Każdy wzór będzie wymagał innej ilości materiału...

I tak, jak pisze Agaaffek - jeśli dodatkowo będziesz sugerowała się kratką na materiale - to różna ilość materiału będzie potrzebna do tego samego typu plisy...

Kup trzy długości spódnicy - na pewno ci wystarczy na bogate plisowanie. Dwie - na plisy mniej pokrywające się ze sobą, albo rzadziej układane.

Ania
________________________________________________________
Arkę zbudowali amatorzy - Titanica zawodowcy.

http://uczeremchypl.shoper.pl/

http://szycie-z-czeremcha.blogspot.com/

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Do BlueGun
Przód i tył(wykrój pupy) powinien być zróżnicowany. Tył robię bardziej wycięty i podciągniety "czubek" do góry.Przód mniej i czubek też mniejszy. Dzieciaki to żywioł.Co ruchliwsze próbują nawet szpagat zrobić a przy takiej rozciągniętej figurze -jak zły wykrój- gwarantowane rozprucie w okolicy kroczka.
Dlatego na razie powstała jedna para "Testowa". Objawi się niedługo pod choinką u nosiciela i będzie chwila prawdy:stres:.
Na podstawie wniosków z mierzenia i (miejmy nadzieję) użytkowania - powstaną następne (bardziej skomplikowane).
Dzięki wszystkim za wskazówki.
Przymierzałem się przez chwilę do bluzy do kompletu ale...
W tym wieku spodnie obrywają najbardziej i są najbardziej pożądane. :zacieszacz:
Pierwsze były z jakiejś szarej tkaniny dresowej ale po uszyciu wyszły jakieś...rurki :-S
Tak więc dodałem , pozaokrąglałem etc. Guma tylko wciągnięta , po mierzeniu na nosicielu będzie zaszyta na żądaną długośc. W następnych dodam też ściągacze na dole + jakieś kieszonki.

--- Ostatnio edytowane 2013-12-20 16:54:50 przez BlueGun ---
________________________________________________________

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Do BlueGun
Fajne majtaski:) Chyba całkiem- całkiem."Falują" na szwie pupy(łączenie na dole -kroczek) więc przy akrobacjach maluszka nie powinno być większych nieszczęść:)
________________________________________________________
"W żadnym wieku nie powinieneś się wstydzić tego, czego nie wiesz, ponieważ zamiłowanie do nauk i zajmowanie się nimi nie ogranicza się do czasów szkolnych, lecz kończy się z życiem." (Szymon Marycki,1551)
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Dodałem w kroku , w biodrach , no i sama tkanina jest baaardzo elastyczna na szerokośc.
Bardziej się obawiam czy nie będą za krótkie. Zobaczymy.
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Trzymam kciuki za tę wersję testową. Mam nadzieję, że się obroni i na żywym modelu nie zabraknie i z przodu i z tyłu (skoro dodałeś i tu i tam). BlueGunie, pogłębiłeś podkrój tyłu? :)

Fides
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Yyyy... Nie bardzo.
Dlatego z lekkim niepokojem czekam na testy. Ale porównanie wymiarów spodni i pidżamy na podstawie której tworzyłem wykrój mówi że raczej będzie dobrze.
Pidżama pasowała idealnie.
No chyba nie podrósł za bardzo w ciagu dwóch tygodni :mysli:
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Okres intensywnego wzrostu Syn ma jeszcze przed sobą. Myślę, że będzie dobrze.

Fides

28 stron: « < 17 18 19 20 21 22 23 > »

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.