Wersja do druku

28 stron: « < 18 19 20 21 22 23 24 > »

Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
WITAM MAMA PYTANKO PODSZEWKĘ POD SUKIENKĘ KROIMY TAK JAK SUKIENKĘ
Avatar użytkownika
Krawiec-Filozof
Zasadniczo tak, tylko odwrotnie, jeśli materiał na podszewkę jest dwustronny.
________________________________________________________
Maszyna do szycia składa się z:
1. maszyny zasadniczej
2. maszynisty
https://www.facebook.com/Zibiasz
Avatar użytkownika
Pogromca spamerów
jesli robisz z oblozeniemi to musisz je tam uwzglednic
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Okres intensywnego wzrostu Syn ma jeszcze przed sobą. Myślę, że będzie dobrze.
Mam nadzieję bo machnąłem drugie prawie identyczne tylko z szarej tkaniny dresowej. Tym razem podwyższyłem trochę tył.
Irytuje mnie to że jakbym się nie pilnował... To i tak zawsze gdzieś/kiedyś jakiś detal wyjdzie mi nie do końca jak trzeba:krzyk:.
W tym wypadku długośc nogawek. Trudno , będą trochę za krótkie :)

EDIT - To nie mój syn. Własnego jeszcze nie posiadam. A przynajmniej nic mi nie wiadomo na ten temat...

--- Ostatnio edytowane 2013-12-22 19:53:29 przez BlueGun ---
________________________________________________________

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
BlueGunie,
Przepraszam, tak trochę zaryzykowałam z "synem". Wydałeś mi się taki przejęty spodenkami, a Ty po prostu szyjesz prezenty pod choinkę. Własnoręcznie wykonany ma inną wartość.

Co do spodni, to znaczy zobaczysz, jak wyszło. Dobrej myśli bądź. Dopiero, jak chłopiec przymierzy, dowiesz się, jaka jest prawda. Jak wyszło, to wyszło.
Nie można się czegokolwiek nauczyć bez robienia błędów. I dodam, że najlepiej uczyć się na cudzych. Szyłam kiedyś koszulę, moja pierwszą, jeden mankiet nieprawidłowo, drugi już właściwie. Nie skoczyłam z mostu. Nauczyłam się. :)

Fides
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
BlueGunie, jak spodnie?

Fides
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Obie pary czekają na odbiór - ale to dopiero w przyszłym tygodniu.
Osobiste dostarczenie w święta było niemożliwe - nie chciałem małemu mojej grypy(?) sprzedawac :dobani:
Z konsultacji telefonicznych z rodzicami wiem że powinny byc ok na długośc i w pasie oraz minimalnie za szerokie w biodrach (chudzielec :)). Ale wszystko się okaże po przymiarkach.

A ja z racji ponownego uderzenia wiosny - pracuję nad nakryciami głowy. Czapka wyszła jako-tako , znaczy się trzyma kształt , estetykę szycia przemilczmy :milczek: (to moja pierwsza czapka).
Za to przy kapeluszu popełniłem koszmarny błąd. "Garnek" w obwodzie 61-62 (mam duży łeb) wyszedł cacy ale już rondo po przygotowaniu okazało się za małe o 5-6 cm (ten wewnętrzny okrąg).
Całe szczęście że mam jeszcze trochę tkaniny. Tak więc dorobię duże rondo i mały "garnek" i będę miał dwa kapelusze.

Matematyka i obliczanie obwodu koła etc. się kłania. A tutaj było "na oko" i są efekty :glupek:



--- Ostatnio edytowane 2013-12-28 11:56:30 przez BlueGun ---
________________________________________________________

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Ale fajne:):)
________________________________________________________
Mowa szczera trwa wiecznie,
lecz fałszywa tylko chwilę.
-Salomon-
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Wyglądają extra !!!
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Okres intensywnego wzrostu Syn ma jeszcze przed sobą. Myślę, że będzie dobrze.
Mam nadzieję bo machnąłem drugie prawie identyczne tylko z szarej tkaniny dresowej. Tym razem podwyższyłem trochę tył.
Irytuje mnie to że jakbym się nie pilnował... To i tak zawsze gdzieś/kiedyś jakiś detal wyjdzie mi nie do końca jak trzeba:krzyk:.
W tym wypadku długośc nogawek. Trudno , będą trochę za krótkie :)

EDIT - To nie mój syn. Własnego jeszcze nie posiadam. A przynajmniej nic mi nie wiadomo na ten temat...

--- Ostatnio edytowane 2013-12-22 19:53:29 przez BlueGun ---
Irytuje mnie to że jakbym się nie pilnował... To i tak zawsze gdzieś/kiedyś jakiś detal wyjdzie mi nie do końca jak trzeba:krzyk:.
W tym wypadku długośc nogawek. Trudno , będą trochę za krótkie :)

...ten kto nic nie robi tylko sie nie myli...Praca i wytrwałość czyni mistrza:luzik:
Czapusie extra:oklasky:
Swojemu Księciu jak ma juz za krótkie spodenki ale jeszcze przyzwoicie sie mieści pupcia ,po prostu doszywam na dole materiał z odpowiednia aplikacja na żądana długość.Wówczas jest "przedłużka"-zachowując odpowiednie proporcje.Taka wstawkę też mozna zrobić zostawiając kilka centymetrów od dołu materiału bazowego ,z którego sa uszyte majtaski.Oczywiście aplikacje konsultuje z czterolatkiem aby nie było "buntu::nerwus: na pokładzie " a potrafi walczyć o swoje:D


--- Ostatnio edytowane 2013-12-28 20:57:13 przez magnez33 ---
________________________________________________________
"W żadnym wieku nie powinieneś się wstydzić tego, czego nie wiesz, ponieważ zamiłowanie do nauk i zajmowanie się nimi nie ogranicza się do czasów szkolnych, lecz kończy się z życiem." (Szymon Marycki,1551)

28 stron: « < 18 19 20 21 22 23 24 > »

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.