Wersja do druku

37 stron: « < 27 28 29 30 31 32 33 > »

Avatar użytkownika
Świeżynek
Fides i myszek67 bardzo dziękuję za pomoc!!!

Sprawdziłam odległość czubka dolnego chwytacza od tylnej ścianki igieł i wygląda, że jest ok, nie bardzo mam jak tego zmierzyć, ale jest tam ciasno. Co prawda nie nawlekłam maszyny od początku, tylko zmieniłam nitkę na chyba mocniejszą i na razie owerlok szyje bez jej zrywania :) Niemniej dziwne jest to haczenie chwytacza o nici igieł. Czemu ścieg wygląda 'prawie' dobrze? Przepraszam za może to głupie pytanie, ale jestem bardzo początkująca w te klocki ;) co powinnam poprawić?

Teraz ścieg na naprężeniach 3,5;3;3;3 (naprężenia na pokrętłach od lewej do prawej) wygląda jak na zdjęciu. Rozważam mocniejsze naprężenie na lewej igle i ew. na górnym (żółtym) chwytaczu...

Jeszcze mam jeden dylemat, co mam robić jeśli znów zacznie się rwać nitka? Reklamować? Czy ten chwytacz po prostu tak haczy i inwestować w mocniejsze nici?

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Co to znaczy "prawie"? Chodziło mi o takie malusieńkie pętelki - biała nitka https://ekrawiectwo.net/site_media/media/images/6956/28975.JPG.800x600_q85.jpg - akurat w tym przypadku zwiększyłabym naprężenia na tej nitce. A potem odrobinę na obu chwytaczach.
Ustawia się naprężenia nitek metodą prób, z czasem wiadomo, która nitka wymaga zwiększenia lub zmniejszenia naprężenia. Rysunki w instrukcji pomogą.

Ostatnie dodane zdjęcia - również zaczęłabym od zwiększenia naprężenia na igle lewej, potem na dolnym chwytaczu (ostatni od prawej strony - u mnie żółty).

U mnie górny chwytacz jest pomarańczowy (chociaż dla mnie wygląda jak czerwony).
Żółty naprężacz odpowiada dolnemu chwytaczowi.
Lewa igła - kolor niebieski, prawa - kolor zielony.

Może uda się zrobić film, tak aby lepiej było widać górny chwytacz kiedy mija igły. Wtedy mogłabym porównać pracę Twojego owerloka z moim. Mogą być zdjęcia.


--- Ostatnio edytowane 2016-10-16 00:40:45 przez Fides ---
Avatar użytkownika
Świeżynek
Fides dziekuje za odpowiedz. Nie to nie jest az tak gruba dresowka.. Mysle ze cos w rodzaju tej na ktorej am248424 robila probki. Jezeli ten overlok ma takie ograniczenie co do grubosci tzn ze nie obrzucacie np jensu? Jestem teraz poza domem i nie umiem sprawdzic na jensie ale wieczorem to zrobie.

Jeszcze mam pytanie odnosnie sciegu u am248424 na zdjeciu ktory fides pokazalas miejsce bialych petelek na prawo przy krawedzi materialu ( po cieciu nozem) widac taki jakby lancuszek odstajacy z czerwonej nitki to jest ok? Czy nalezy regulowac zeby nie odstawal? Pozdrawiam wszystkch :-D
Avatar użytkownika
Świeżynek
Fides dziekuje za odpowiedz. Nie to nie jest az tak gruba dresowka.. Mysle ze cos w rodzaju tej na ktorej am248424 robila probki. Jezeli ten overlok ma takie ograniczenie co do grubosci tzn ze nie obrzucacie np jensu? Jestem teraz poza domem i nie umiem sprawdzic na jensie ale wieczorem to zrobie.

Jeszcze mam pytanie odnosnie sciegu u am248424 na zdjeciu ktory fides pokazalas miejsce bialych petelek na prawo przy krawedzi materialu ( po cieciu nozem) widac taki jakby lancuszek odstajacy z czerwonej nitki to jest ok? Czy nalezy regulowac zeby nie odstawal? Pozdrawiam wszystkch :-D
Avatar użytkownika
Świeżynek
Przepraszam wyslalam 2x.. B-)
Avatar użytkownika
Świeżynek
Ten łańcuszek z prawej odstaje, bo robiłam go na jakimś ścinku, który miał półokrągły kształt, a ja 'pojechałam' ściegiem na prosto. Czyli to moja wina, że tam coś odstaje, bo nóż tam nie uciął ani kawałka materiału ;)

Wieczorem porobię jakieś dokładniejsze fotki, żeby się dało porównać pracę maszyn :)
Avatar użytkownika
Świeżynek
Witam am248424 pytam o ten lancuszek u mnie taki sie wlasnie robi... Ale nie to mnie tak bardzo martwi jak to ze trzaska przy dresowce... Mam nadzieje ze to kwestia wyregulowania machanizmu bo na owerloku szyje sie dresowke i dzianiny glownie a tu klops... Probowalam szyc dzianine grubsza i tez trzaska. Chyba ze igly do streczu by trzeba bylo zalozyc... Teraz mam te oryginalnie zalozone i sprawdzalam czy dobrze siedza. Moze tez uda mi sie nakrecic jakis filmik.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Widocznie dresówka jest gruba i stawia większy opór podczas odcinania materialu przez noże. Może dlatego szyje głośniej i słychać wszystkie ukryte luzy w maszynie.
Avatar użytkownika
Świeżynek
Tez sobie pomyslalam ze to moze noz.. Wiec zdjelam nitki wylaczylam noz i porobowalam na sucho. Zanim igly weszly w material bylo bez trzaskania w momecie wejscia w material trzaska.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Trzeba sprawdzić czy igielnica nie ma luzu pionowego (góra,dół)albo transport ząbkowy itp.

37 stron: « < 27 28 29 30 31 32 33 > »

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.