Wersja do druku

37 stron: « < 31 32 33 34 35 36 37 >

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Najlepiej nagrać filmik. Nawlec prawidłowo nici ,podłożyć materiał pod stopkę ,przeszyć kilka centymetrów.Otworzyć dekielek który umożliwia nawlekanie chwytaczy,nagrać filmik kręcąc kołem maszyny bardzo powoli,milimetr po milimetrze jednocześnie nagrywając jak pracują chwytacze względem igły i względem siebie.
Kręcić baaaaaaaaardzo wolno tak żeby można było dobrze zaobserwować pracę chwytaczy.
Avatar użytkownika
Świeżynek
Najlepiej nagrać filmik. Nawlec prawidłowo nici ,podłożyć materiał pod stopkę ,przeszyć kilka centymetrów.Otworzyć dekielek który umożliwia nawlekanie chwytaczy,nagrać filmik kręcąc kołem maszyny bardzo powoli,milimetr po milimetrze jednocześnie nagrywając jak pracują chwytacze względem igły i względem siebie.
Kręcić baaaaaaaaardzo wolno tak żeby można było dobrze zaobserwować pracę chwytaczy.
mam i film
Załączniki
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Na filmie widać że chwytacz dolny nie łapie nici z lewej igły .Trzeba sprawdzić np. czy igły znajdują się w samym środku otworów na igły w płytce ściegowej .Czy czubek dolnego chwytacza podczas zbierania nici z igły znajduje się 1 mm -1.5 mm nad otworem w igle w którym jest nić.Czubek chwytacza w osi igły i ponad oczkiem mniej więcej 1 mm do 1.5 mm. Tak na mój rozum ,na co dzień mam do czynienia tylko z owerlokami przemysłowymi.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Bezsenno77, trzeba skorzystać z gwarancji lub poszukać dobrego serwisu. Wygięta jest przednia osłona igieł. Samodzielnie nie należy jej próbować ustawiać w prawidłowej pozycji, bo może się połamać. Niedawno na forum widziałam złamaną tę część. W załączniku znajdziesz zdjęcie z zestawieniem stanu Twojego owerloka i stanu mojego. Myślę, że różnicę widać. U mnie igły są pomiędzy osłonami igieł. U Ciebie igły są na pierwszym planie, potem widać odgiętą przednią osłonę.

Tu jest zdjęcie z ponumerowanymi osłonami - 1 przednia, 2 tylna osłona.

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Singer 14sh754 usterka
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Myszek67 też może mieć rację, twierdząc, że jest problem z dolnym chwytaczem. To już trzeba rozstrzygnąć, po przywróceniu osłony na właściwe miejsce.
Avatar użytkownika
Świeżynek
Bezsenno77, trzeba skorzystać z gwarancji lub poszukać dobrego serwisu. Wygięta jest przednia osłona igieł. Samodzielnie nie należy jej próbować ustawiać w prawidłowej pozycji, bo może się połamać. Niedawno na forum widziałam złamaną tę część. W załączniku znajdziesz zdjęcie z zestawieniem stanu Twojego owerloka i stanu mojego. Myślę, że różnicę widać. U mnie igły są pomiędzy osłonami igieł. U Ciebie igły są na pierwszym planie, potem widać odgiętą przednią osłonę.

Tu jest zdjęcie z ponumerowanymi osłonami - 1 przednia, 2 tylna osłona.
Super - bardzo dziękuję za info. Teraz już wszystko jasne. Jutro oddaję na gwarancję. Dziękuję Wam jeszcze raz.
Avatar użytkownika
Świeżynek
Cześć dziewczyny!
Potrzebuję porady, pomocy.
Na jakich naciągach szyjecie 3-nitkowym šciegiem overlockowym? Bo juz próbowałam wielu ustawień i maszyna nie daje rady. Szyje brzydko, nierówno i przepuszcza ścieg nawet na kilka mm robiąc dziury.Nitki są za luźne, nie przylegają do tkaniny. Może za dużo wymagam od tej maszyny bo przesiadam się z przemysłowego Jaki MO...
Jeśli macie więcej doświadczenia z Singerem będę wdzięczna za pomóc bo nie wiem czy model wadliwy i czy go wymieniać czy mam po prostu złe ustawienia.
A ustawiona jest tak:
Jedna igła prawa,
Naciąg mniej więcej 4/5(igla), 7/8(gorny naciąg), 7/8(dolny) i gęstość szwu na 2
Szyję koszulówkę bawełnianą, batysty czasem z większą domieszką lycry.
Czy wam szyje ładnie ten ovelock, bez zastrzeżeń? Czy ja coś robię nie tak...
Z góry dziękuję za pomóc.
Anka
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
An,ja przez dwa lata szyłam tym owerlokiem i bardzo ładnie obrzucał. Kilka dni temu wysłałam go do naprawy na gwarancji, bo przestała się napinać nić górnego chwytacza...Miałam okazję też szyć na przemysłowych, choć krótko, i mam wrażenie, że przemysłowy dobrze szył na standardowych ustawieniach każdą tkaninę, a z tym Singerem trzeba było się trochę pobawić i ustawić go trochę inaczej do każdej tkaniny.

--- Ostatnio edytowane 2016-11-25 23:01:03 przez matrioszka ---
________________________________________________________
www.facebook.com/natabo.retro.design/
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
.


--- Ostatnio edytowane 2016-11-25 23:00:53 przez matrioszka ---
________________________________________________________
www.facebook.com/natabo.retro.design/
Avatar użytkownika
Świeżynek
Hej Dziewczyny, Nie wiem czy jeszcze tutaj ktoś zagląda, ale zaryzykuję pytanie. Otóż szyłam ściegiem 4 nitkowym (różowy materiał), później na chwilę musiałam wyjąć lewa igłę żeby obrzucić brzeg materiału i gdy wróciłam do 4 nitek to ścieg wygląda jak na tkaninie białej w kwiatki. Czy mam szukać paragonu i gnać do Lidla z reklamacją czy może ktos coś takiego u siebie zaobserwował. Na wszelki wypadek jeszcze raz nawlokłam wszystkie nici i spróbowałam z nową igłą i nic :-( No a takie miałam plany sukienkowe.....

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!

37 stron: « < 31 32 33 34 35 36 37 >

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.