Wersja do druku

21 stron: « < 9 10 11 12 13 14 15 > »

Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Przede wszystkim - wydaje mi się, że nie usztywniłaś dekoltu przed wszyciem obłożenia ;-)

Zatem - najpierw skrój "obłożenie" ze sztywnika albo kameli, o szerokości ok. 2 cm. Nadpruj ostrożnie szwy ramion po prawej i lewej od strony szyi na jakieś 5 cm, ostrożnie przeprasuj dodatki na szwy nie rozciągając ich. Ułóż najpierw tył, a potem przód na papierze i odrysuj przebieg górnej linii dekoltu i ramion. Na podstawie tego wytnij szablon "obłożenia" ze sztywnika. Podprasuj je po lewej stronie tuniki, a dopiero potem zszyj szwy ramion z powrotem. Teraz będziesz mogła spokojnie dopasowywać dekolt na sobie. Sprawdź spinając szpilkami, czy wystarczy wpuścić trochę głębiej część tyłu po lewej stronie. Bo tak to wygląda na manekinie.

Dopiero po wprowadzeniu poprawek przytnij dodatki na szwy do szerokości, do której jesteś przyzwyczajona. Teraz skrój obłożenie w sposób, który podałam wyżej - nawet i z podstawowej dzianiny, ale możesz to spokojnie zrobić np. z dowolnej czarnej czy szarej tkaniny - pod warunkiem, że dekolt będzie na tyle duży, żeby przełożyć głowę ;-) Jeśli wszystko pójdzie dobrze, obłożenie ładnie schowa się pod spód i nie będzie widoczne.

Pamiętaj o nacięciu dodatków na szwy, żeby brzegi się ładnie układały. ;-)

Szczerze mówiąc - nigdy nie kopiuję obłożeń z gotowych wykrojów. W razie poprawek /moje opadające ramię czy potrzeba pogłębienia podkrojów/ obłożenia i tak pójdą do kosza. Odrysowuję je po dopasowaniu bluzki czy tuniki do sylwetki.

Ania

--- Ostatnio edytowane 2011-08-31 20:04:46 przez czeremcha ---
________________________________________________________
Arkę zbudowali amatorzy - Titanica zawodowcy.

http://uczeremchypl.shoper.pl/

http://szycie-z-czeremcha.blogspot.com/

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
No i według mnie Ania jest znowu bezbłędna :tak:
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Według mnie też,jak po radę to tylko do Ani :oczko:
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
jeśli mogę wtrącić, dzianiny nie ma konieczności usztywniać, szyjąc dzianinę nie musimy wszywać zamka ponieważ się rozciągnie, jeśli natomiast wszyjesz usztywnienie bluzka może nie przejść Ci przez głowę jeśli dekolt będzie mały na przykład... szyjąc z dzianiny najlepiej jest robić jak najmniejsze podkładki to samo dotyczy szwów, jest elastyczna, wykończenia tylko się podkłada na 0.5 max do 1 cm. i tyle... ważne jest jednak by było dobrze skrojone i dopasowane :) dzianina jest wdzięcznym materiałem ( moim ulubionym) :) żadnego wdawania i naddawania i wszystko dobrze leży nie zależnie od figury, faktem jest jednak że szyjąc dzianinę najlepiej mieć pod ręką owerlok :(
pozdrawiam i przepraszam jeśli wyszło, że się wymądrzam bo wcale tak nie jest.. ale uwielbiam ten materiał na tym zaczynałam i trzymam się jego do dziś :)
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Administrator
Według mnie też,jak po radę to tylko do Ani :oczko:
Dlatego Ania ma nadany specjalny tytuł :)
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Administrator
jeśli mogę wtrącić, dzianiny nie ma konieczności usztywniać, szyjąc dzianinę nie musimy wszywać zamka ponieważ się rozciągnie, jeśli natomiast wszyjesz usztywnienie bluzka może nie przejść Ci przez głowę jeśli dekolt będzie mały na przykład... szyjąc z dzianiny najlepiej jest robić jak najmniejsze podkładki to samo dotyczy szwów, jest elastyczna, wykończenia tylko się podkłada na 0.5 max do 1 cm. i tyle... ważne jest jednak by było dobrze skrojone i dopasowane :) dzianina jest wdzięcznym materiałem ( moim ulubionym) :) żadnego wdawania i naddawania i wszystko dobrze leży nie zależnie od figury, faktem jest jednak że szyjąc dzianinę najlepiej mieć pod ręką owerlok :(
pozdrawiam i przepraszam jeśli wyszło, że się wymądrzam bo wcale tak nie jest.. ale uwielbiam ten materiał na tym zaczynałam i trzymam się jego do dziś :)
Monia ja także uwielbiam dzianiny ale dekolt zawsze wdaję gdy obszywam lamówką. Jak nie wdałam to potem nie wszędzie ładnie leżało, czasem gdzieś lekko odstawało.
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
ależ jeśli lamówka to tak... mówiłam bardziej o zwykłym podłożeniu :)
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Administrator
Aha rozumiem. To przepraszam :) mój błąd w interpretacji.
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Dziękuję Kochane dziewczyny.:buziak:
I tak mam problem...
Przyznaję,że w swoim braku umiejętności wolę podszywać jak najprościej i to chyba znaczy jak najmniej.
Odpowiedź Moniki wydaje mi się najłatwiejsza do zrealizowania pod warunkiem,że znajdę sposób na obrębienie brzegu...
Wszystko inne co pisałaś Moniko sprawdza się co do joty.
Dzianina jest bardzo miła,nie potrzebowałam zamka,układa sie do figury i nawet dekolt wykroiłam ok. bo głowa przechodzi bez problemu.
Aga - Twój link pokazuje doskonałe podwinięcie,ale obawiam się,że moje tak by nie wyszło.
Wiem jak to jest zrobione ale obawiam się,że rozciągnęłabym chyba zbyt mocno dzianinę no i nie wiem jak jest wykończony ten brzeg,że tak ładnie tam wygląda - na lewej stronie.
Podwinięty jest? Nie mam pojęcia.
W najbliższym wolnej chwili popróbuję szwu krytego ,czy sprawdził by się?
Choćby do podszycia dołu i rękawów
A może jednak spróbuje z lamówką,eh narobiłam sobie kłopotu:p
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Kora jak ten brzeg się nie strzępi to może nie ma potrzeby obrębiać. Znów przykład i znów bluzka trochę stara - ubiegło sezonowa. Tym razem użycie podwójnej igły dało całkiem niezły efekt. Szew nie jest podwinięty, a jedynie "obrzucony" zygzakiem z dolnej nici przy podwójnej igle.


--- Ostatnio edytowane 2011-09-03 18:03:16 przez agaaffek ---

--- Ostatnio edytowane 2011-09-03 18:06:21 przez agaaffek ---
________________________________________________________
"Inteligencja jest jak nogi, masz za dużo to się potkniesz" Terry Pratchett

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!

21 stron: « < 9 10 11 12 13 14 15 > »

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.