Wersja do druku

29 stron: « < 8 9 10 11 12 13 14 > »

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Prasowałam. Szkoda wysiłku😥.:(
________________________________________________________
Anielska cierpliwość wymaga diabelskiej siły...Dla niektórych osób trzeba uzbroić się w cierpliwość, wyrozumiałość....ewentualnie dobrą patelnię...
Avatar użytkownika
Krawiec-Filozof
Do tej pory malowałam tylko na papierze:) i ściany w domu:D , to nie znam się na tym. Syn chciał sobie coś nabazgrać na koszulce, to przy okazji się dowiedziałam, że są.:)
Z tego co pamiętam, to Zibiasz malował świetne koszulki farbami. Gdzieś coś tam kiedyś czytałam na forum na temat malowania na tkaninach, ale gdzie?:bezradny:


--- Ostatnio edytowane 2015-02-22 15:26:37 przez mmstycha ---
Przejrzyjcie sobie wstecz ten wątek, jeśli jesteście zainteresowane malowaniem na tkaninach.
Pierwszy wpis dotyczący malowania jest chyba na stronie 3.
W razie czego - pytajcie!:) Mam w tym już całkiem spore doświadczenie. Robiłem też eksperymenty z innymi materiałami.:)

http://ekrawiectwo.net/board/thread/67656/zbychowe-popelnienia/?page=11
________________________________________________________
Maszyna do szycia składa się z:
1. maszyny zasadniczej
2. maszynisty
https://www.facebook.com/Zibiasz
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
O to to to! Dzięki! O tym właśnie myślałam. Te Twoje koszulki Zibiasz są zawaliste normalnie, świetne.
________________________________________________________
Anielska cierpliwość wymaga diabelskiej siły...Dla niektórych osób trzeba uzbroić się w cierpliwość, wyrozumiałość....ewentualnie dobrą patelnię...
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Tak, ja też przeglądałam Zibiaszu Twój wątek, koszulki piękne! Jak by mi się marzyły torby z takimi malunkami, np. lniane (pomarzyć se można :D) Ja ten temat na jakiś czas odkładam na bok, kiedyś do tych planów wrócę. Malować tak nie umiem, ale myślałam o zgłębieniu technik sitodruku, ewentualnie zaprasowanek. Efekt pewnie będzie mniej artystyczny, ale trzeba mierzyć siły na zamiary :D
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Krawiec-Filozof
Tak, ja też przeglądałam Zibiaszu Twój wątek, koszulki piękne! Jak by mi się marzyły torby z takimi malunkami, np. lniane (pomarzyć se można :D) Ja ten temat na jakiś czas odkładam na bok, kiedyś do tych planów wrócę. Malować tak nie umiem, ale myślałam o zgłębieniu technik sitodruku, ewentualnie zaprasowanek. Efekt pewnie będzie mniej artystyczny, ale trzeba mierzyć siły na zamiary :D
Niekoniecznie musi być mniej artystycznie, jeżeli dobrze się przygotuje wzory do naniesienia;
sitodruk jest dosyć drogi i opłaca się powyżej kilkudziesięciu sztuk. Troszkę usztywni, szczególnie chłonny len, ale będzie trwały. Delikatne przejścia tonalne też powinny się udać, bo obecnie są już sita o takiej rozdzielczości, która na to pozwala.
Druga opcja - termotransfer, czyli wprasowanki, które drukuje się najpierw na folii, a później przenosi na tkaninę i folię odrywa. To jest o wiele tańsza technologia, ale już nie tak trwała. Szczególnie w przypadku toreb, które podlegają sporym naprężeniom i ciągłemu obcieraniu. Taka "pacyka" zaczyna pękać i obłazić.
Co innego na koszulkę, czy kurtkę. Ale do toreb raczej nie polecam.
Tutaj także można osiągnąć subtelne efekty przejść tonalnych, jeśli użyje się folii bezbarwnej, trzeba tylko pamiętać, żeby cała grafika była przygotowana "w odbiciu lustrzanym", aby po naniesieniu wyglądała zgodnie z projektem. Dotyczy to szczególnie napisów.

Mogę Ci przygotować na próbę jakiś motyw z zapisanym kanałem alfa (przezroczystości) i zrób sobie eksperymenty.
Jeżeli jesteś chętna - wybierz, proszę, któryś motyw z moich koszulek i podaj mi maila, to Ci prześlę przygotowany plik. Gratis oczywiście, w ramach próby (na razie) :).
Mógłbym też malować na surowych kuponach lnu, przed uszyciem, po wstępnym moczeniu dla spłukania apretury i skurczeniu. Ale to już by oczywiście podniosło cenę takiej torby - kurier w obie strony + moja robocizna.
________________________________________________________
Maszyna do szycia składa się z:
1. maszyny zasadniczej
2. maszynisty
https://www.facebook.com/Zibiasz
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Zibiaszu, biegnę pisać prywatną wiadomość do Ciebie :D
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
No to CHWALĘ SIĘ, bo mnie duma rozpiera. Udało się.... mam swoje, własnoręcznie zmordowane... UFF... :D
Nawet metkę mam (tez własnoręcznie drukowaną) coby jak sklepowe było hahha:D

Ps. wywaliłam zdjęcia i dodaję te same z autografem. Najwyżej będą podwójnie.

--- Ostatnio edytowane 2015-03-19 12:54:18 przez mmstycha ---
________________________________________________________
Anielska cierpliwość wymaga diabelskiej siły...Dla niektórych osób trzeba uzbroić się w cierpliwość, wyrozumiałość....ewentualnie dobrą patelnię...

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
O cholerka, Mmstycha, super to wygląda! :okok: Normalnie jak ze sklepu, a te trójkątne cięcia to dają bardzo fajny efekt. Nie widać, żeby były jakieś zmordowane :P wręcz przeciwnie :)
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Ale maszyna zdechła, prawie. Na singerze szyłam i na szelce mi się ładnie zaświecił wyświetlacz i zacięło igłę. Myślałam, że już po niej, a dwa miesiące temu dopiero spłaciłam:stres:
________________________________________________________
Anielska cierpliwość wymaga diabelskiej siły...Dla niektórych osób trzeba uzbroić się w cierpliwość, wyrozumiałość....ewentualnie dobrą patelnię...
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
ulala, a jakiegoś starego łucznika nie masz? Ja swojego singera odstawiłam na bok, za słaby.
________________________________________________________

29 stron: « < 8 9 10 11 12 13 14 > »

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.