Wersja do druku

6 stron: < 1 2 3 4 5 6

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Bo młode jesteście i nie pamiętacie czasów jak pracownicy kolei chodzili w pracy po torach w takich pomarańczowych ubrankach:D
Avatar użytkownika
Administrator
No to nas Marzenko "zastrzeliłaś". Faktycznie nie pamietam i w życiu nie widziałam kolejarza ubranego na pomarańczowo :D A pokażesz stanik jak będzie gotowy? Tak sobie myślę czy nie uszyć sobie stroją kąpielowego i wykorzystać do tego celu "przepis" z Burdy??!!
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Aaaa widzisz a ja pamiętam jak jeździłam do szkoły pociągiem parę przystanków ale zawsze to dojazd.I pracownicy na torach mieli takie wsiekle pomarańczowe kamizelki ,żeby ich było widać z daleka.No i tak mi już zostało ,że jak pomarańczowy kolor to kolejarski.Przepraszam kolejarzy :p.A stanik pewnie ,że pokaże ,już skroiłam ale utknęłam na usztywnieniu bo ta flizelina którą mam jest za cienka:(więc czekam do po świętach.... niech już się pokończą bo można oszaleć ...:angel:A pomysł z kostiumem suuuper ...dokroję majty :p
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Aaaaa to o to biega :p
pomarańczowe kamizelki nadal mają przynajmniej w moim mieście pracownicy techniczni tramwajów,kolei
również ekipa sprzątająca ulice.
Ale kolor owszem owszem ,lubię pomarańcz.
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Administrator
Majty muszą być ;) kiedyś szyłam sobie kostium ale góra była na zasadzie 2 trójkątów wiec nie było problemu. A tutaj to wyższa szkołą jazdy ;)
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Stały Bywalec
ja kostium jedynie na szydełku zrobiłam kiedyś tam- nawet nie wiem, czy jeszcze gdzieś jest. Ale ciekawie byłoby uszyć....
kusicie...
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Takie pomarańczowe kamizelki dalej są noszone przez pracowników kolei, a przynajmniej w moim mieście rodzinnym ;) W Krakowie Płaszowie widziałam inne kolory, chyba żółte. W życiu bym się nie połapała Marzenko, że to są kolory kolejowe, ale teraz już będę wiedzieć :D
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Świetny wątek, spróbuję go odświeżyć:):). Pozdrawiam wszystkie Babcie. Ja zostałam babcią w 1993 roku, w tej chwili mam 6 wnuczek. Najmłodsza ma półtora roku a najstarsza w tym roku bierze ślub. Chyba muszę sobie na tę okoliczność jakąś kieckę sprawić (albo i dwie:)). Proszę, może inne Babcie coś mi doradzą? Na przykład jaki fason?
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Jestem świeżo po weselu (nie swoim:) a koleżanka właśnie córkę wydaje w sierpniu za mąż...
... i dla Babci to idealna będzie sukienka wąska z rękawkiem i do tego żakiecik, np. w kroju chanel - kolor: odcienie niebieskiego będą idealne. Mamy Pań Młodych to samo, ale zwykle widzę, że zestaw z jasnego eleganckiego żakardu (nawet białego, ale nie śnieżnobiałego)
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Jestem świeżo po weselu (nie swoim:) a koleżanka właśnie córkę wydaje w sierpniu za mąż...
... i dla Babci to idealna będzie sukienka wąska z rękawkiem i do tego żakiecik, np. w kroju chanel - kolor: odcienie niebieskiego będą idealne. Mamy Pań Młodych to samo, ale zwykle widzę, że zestaw z jasnego eleganckiego żakardu (nawet białego, ale nie śnieżnobiałego)
Dziękuję serdecznie za podpowiedź. A czy taki odcień - bardziej chaber niż niebieski - wchodzi w grę? Jeśli tak, to chyba jakaś intuicja się we mnie odezwała. Taki właśnie materiał kupiłam i myślałam dokładnie o takim zestawie o jakim mówisz. Co prawda nie wiem jak sobie z tym cocochanelem poradzę bo wszywanie podszewki to moja słaba strona, ale się postaram:):)Jutro jadę do córki to podpytam jak ona zamierza się wystroić.

6 stron: < 1 2 3 4 5 6

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.