Wersja do druku

43 strony: « < 21 22 23 24 25 26 27 > »

Avatar użytkownika
Pogromca spamerów
to sa jedne z najlepszych maszyn jakie lucznik wyprodukowal
moim zdaniem :)
Avatar użytkownika
Świeżynek
Dzien dobry :) chciałam poprosić o radę co do wyboru maszyny do szycia , a wiec czy warto kupic Zofię Lucznika? Czy raczej lepiej inna wersje w podobnej cenie? Chciałabym zacząć szyc, zainteresowal mnie magazyn Burda I cos w ten desen chxialabym wykonywac :). Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Dzien dobry :) chciałam poprosić o radę co do wyboru maszyny do szycia , a wiec czy warto kupic Zofię Lucznika? Czy raczej lepiej inna wersje w podobnej cenie? Chciałabym zacząć szyc, zainteresowal mnie magazyn Burda I cos w ten desen chxialabym wykonywac :). Pozdrawiam
Moim zdaniem w ogóle nie warto kupować Łucznika w tym przedziale cenowym.
________________________________________________________
www.facebook.com/natabo.retro.design/
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Dzien dobry :) chciałam poprosić o radę co do wyboru maszyny do szycia , a wiec czy warto kupic Zofię Lucznika? Czy raczej lepiej inna wersje w podobnej cenie? Chciałabym zacząć szyc, zainteresowal mnie magazyn Burda I cos w ten desen chxialabym wykonywac :). Pozdrawiam
Moim zdaniem w ogóle nie warto kupować Łucznika w tym przedziale cenowym.
Też tak twierdzę jak Matrioszka :)
________________________________________________________
Mowa szczera trwa wiecznie,
lecz fałszywa tylko chwilę.
-Salomon-
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Hej :) Przymierzam się do nauki szycia i udało mi się po rodzinie pożyczyć maszynę - starego Łucznika 834. Będę wdzięczna za wszelkie opinie o tym modelu - czy nadaje się dla osoby początkującej, czy ma jakieś wady, na które muszę uważać, żeby nie zniechęcić się do szycia na samym początku? :) Perspektyw na inną maszynę na razie nie mam, ale wolę wiedzieć z góry co mnie czeka ;)
Łucznik 834 to maszyna do szycia "lekkiego"( przeszycie dwóch-trzech warstw jeansu jest możliwe: powoli i raczej przez osobę już z doświadczeniem).To były przyzwoite jakościowo maszyny.Jest dosyć łatwa w obsłudze dla osoby początkującej.Przed przystąpieniem do szycia przeczytaj instrukcje obsługi ,to ułatwi Ci dalszą pracę na niej:)
________________________________________________________
"W żadnym wieku nie powinieneś się wstydzić tego, czego nie wiesz, ponieważ zamiłowanie do nauk i zajmowanie się nimi nie ogranicza się do czasów szkolnych, lecz kończy się z życiem." (Szymon Marycki,1551)
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Łucznik się teraz strasznie skiepścił! Sprzedano prawo do używania marki (nazwy) i teraz pod tym szyldem sprzedaje się rozklekotane maszyny produkowane i składane w Chinach. Znam wiele osób, które skuszone niską ceną kupują Łuczniki a potem ręce załamują i szukają pomocy. Ale nie ma jak im pomóc bo te maszyny sa straszne.

Znajomy mechanik od maszyn (mamy takiego 1 pana w naszej grupie szyciowej Szczecin Szyje, który przyjeżdża na telefon i wszystkie maszyny nam super naprawia) mówi, że to złom z którym nie da się niczego zrobić.

Jedyna dobra maszyna Łucznika to Helena 2060
http://longredthread.wordpress.com/2013/04/09/lucznik-helena-2060-recenzja/
robi śliczne dziurki na guziki i bardzo ładne ściegi dekoracyjne. No ale kosztuje prawie 2000zł więc łaski nie robi. Sama wygrałam ją w konkursie.

Inna kwestia to stare prlowskie Łuczniki. Moja mama ma takigo 40-latka, dalej na chodzie i nigdy nie był serwisowany. Jest niezniszczalny jak Superman :)
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Ja bym już nie kupił łucznika,no chyba,że te stare, metalowe, ale na szczęście mam maszynę Meinster, która szyje po prostu super,jestem zadowolony mimo że na początku miałem z nią drobne kłopoty.Teraz szyje super i to 90% materiałów, bluzki dzianinowe też już na niej zszywałem ściegami a'la owerlockowymi.Choć i tak przymierzam się do kupna nowej maszyny, tym razem owerlocka :D

PS witam wszystkich po mojej długiej nieobecności :)
________________________________________________________
"Świat jest dobry ,ludzie w większości nie"
Avatar użytkownika
Świeżynek
Mój Łucznik Kinga oprócz tego, że ładnie wygląda chyba do niczego się nie nadaje. Furkocze niemiłosiernie a kiesy próbuję trochę szybciej niż zwykle przeszyć prosty kawałek materiału (przyciskam pedał zasilania mocniej) to nić się zrywa i po zabawie. Chyba czas zacząć odkładać na coś bardziej solidnego. Nigdy więcej Łucznika, grrr.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
na drugi raz nei kupuj chinskiego lucznika, tylko kup stary porzadny model, ktory bedzie Ci sluzyl latami, ma mocne czesci itd, teraz wszystko jest robione w chinach i od lat wiadomo ze Lucznik dawno nie jest polski przeciez. Jest takie madre powiedzenie, "nie stać mnie na tanie" i to prawda, kupisz jakis sprzet tani, zeby zaoszczedzic a potem musisz wydac drugi raz.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Zobaczyłam cenę tego Łucznika i wcale nie jest taki tani bo 400 zł to nie przelewki. A te pstrokate kółka na nim to służą chyba do hipnozy żebyśmy nie zauważyli jaki to szmelc nam wciskają.:):zly:

________________________________________________________
Mowa szczera trwa wiecznie,
lecz fałszywa tylko chwilę.
-Salomon-

43 strony: « < 21 22 23 24 25 26 27 > »

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.