Wersja do druku

43 strony: « < 23 24 25 26 27 28 29 > »

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Dobry wieczór!
Przejrzałam wątek, ale mogłam przeoczyć. Czy ktoś szyje lub chociaż miał do czynienia z maszyną Łucznik Zofia 2015? Czy jej niska cena może niepokoić? W internetach jest dużo negatywnych opinii i sporo pozytywnych, więc może to zależy "jaka sztuka się trafi", ale to przecież też wada.
Pytam z ciekawości, bo nurkuję ostatnio w różnych ofertach i ta mnie zaintrygowała. Biorąc pod uwagę markę można ryzykować, ale cena jest niepokojąca (ok 320 zł nowa)


________________________________________________________
www.facebook.com/natabo.retro.design/
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Pozytywne opinie czesto na ceneo czy tym podobnych portalach sa pisane na zlecenie firmy, utarte frazesy itd. warto na to zwracac uwage bo mozna sie niezle sparzyc, nowe luczniki to chinskie sprzety, psuja sie, i przede wszystkim sa glosne, wiec jesli ci to nie przeszkadza to kup, ale jest takie madre powiedzenie ze nie stac mnie na tanie :), nie chodzi o to by kupowac drogie ale chodzi o jakosc przede wszystkim.
Avatar użytkownika
Stały Bywalec
dziękuję za info :)
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Świeżynek
Nie wiem, czy to dobre miejsce, ale chciałbym się podzielić moimi doświadczeniami z użytkowania Łucznika 451. Może ktoś ma podobne problemy i przyda mu się rozwiązanie.

Maszyna od nowości (jak twierdzi moja mama) miała problemy z mocą i z pedałem. Nie chciała się "bujnąć" na wolnych obrotach, żeby wolno szyć i dopiero po wciśnięciu pedału mocniej startowała, ale już na wysokich obrotach co nie zawsze było pożądane :) (zwłaszcza podczas uczenia się szycia :P).

Mimo regulacji silnika i sprawdzenia pedału, problem nie zniknął. W końcu doszedłem, że przyczyną jest złe położenie silnika - był fabrycznie przykręcony zbyt blisko korpusu maszyny i przez to pasek ślizgał się na rolce nie przenosząc pełnej mocy. Wystarczyło odkręcić dwie śruby przy uchwycie i cofnąć silnik, żeby pasek był bardziej napięty. Teraz maszynka szyje jak marzenie.
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
O proszę... Nie wiem, ile musiałabym nad tym myśleć :-) Ale musiała być desperacja! :-)

Ania
________________________________________________________
Arkę zbudowali amatorzy - Titanica zawodowcy.

http://uczeremchypl.shoper.pl/

http://szycie-z-czeremcha.blogspot.com/

Avatar użytkownika
Świeżynek
O proszę... Nie wiem, ile musiałabym nad tym myśleć :-) Ale musiała być desperacja! :-)

Ania
Oj owszem była, a także długa spowiedź po wszystkich nieudanych próbach i zepsutych szyciach przez ten defekt :)

Na szczęście teraz mój związek z tą maszyną nie jest już taki burzliwy. :D
Avatar użytkownika
Świeżynek
Dobry wieczór :)
Miałabym takie pytanie: czy jest jakaś maszyna do szycia podobna w funkcjach do Amelii II 2005, ale tak do 300 - 400 zł? U producenta kosztuje 649 zł, a to trochę za dużo :/ Nie chcę także kupować używanej.
Jestem początkująca, chciałabym dopiero zacząć zabawę z szyciem na maszynie i jestem w tym temacie kompletnie zielona. Padło na ten model, ponieważ widziałam, że go polecacie.
Miłego wieczoru :)

--- Ostatnio edytowane 2015-02-09 21:02:32 przez olka3004 ---
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Co powiesz na Arkę Radom 1000B? Albo Finesse 85A0?

Funkcje podobne - może mniej ściegów, ale "podwójne" wzmocnione wystarczą w zupełności.

Ania
________________________________________________________
Arkę zbudowali amatorzy - Titanica zawodowcy.

http://uczeremchypl.shoper.pl/

http://szycie-z-czeremcha.blogspot.com/

Avatar użytkownika
Świeżynek
Dziękuję za pomoc :) Pomyślę nad Arką Radom, bo wydaje się ciekawsza i w przystępnej cenie.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Mam problem z Łucznikiem 451, a dokładnie z funkcją nawijania nici na szpuleczkę. Wszystko było dobrze po regulacji, niczego nie zmieniałam, a tu nagle... Gdy ustawiam pokrętło z oznaczeniami szycie/nawijanie na funkcję nawijania, nie odłącza się napęd, igielnica i transporter nadal działają jak w funkcji szycia. Rozkręcałam, obracałam pierścień sprzęgła o 180 st. (wtedy nie da się w ogóle przestawić funkcji, pokrętło obraca wałek itd. jak przy szyciu) i niczego to nie dało. Brak mi pomysłów, może ktoś z Was zna rozwiązanie? Byłabym wdzięczna za podpowiedzi.

43 strony: « < 23 24 25 26 27 28 29 > »

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.