Wersja do druku

43 strony: « < 25 26 27 28 29 30 31 > »

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Gość którego numer poleciłem mieszka w Tomaszowie koło Orońska.
Kiedyś pracował w zakładach ,,ŁuczniKA'' i wie duzo na temat starych maszyn.
Kupił od syndyka w hurcie dużo części zamiennych do Łuczników i nie tylko.
Kupowałem u niego kilkanaście razy,to solidny gość ,zawsze podpowie o jaką częśc nam chodzi.
Trzeba tylko znać markę i model maszyny,proszę powołać się na klijenta z Biłgoraja.
Podałem numer stacjonarny ponieważ na komórkę czasem słabo słychać,ale podam też nr komórkowy :600910689
ŻYCZĘ WSZYSTKIM ZDROWYCH I SPOKOJNYCH ŚWIĄT WIELKIEJ NOCY.

--- Ostatnio edytowane 2015-04-04 20:23:16 przez myszek67 ---
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Fjuf, przeżyłam dzisiaj chwile grozy i zostałam bez maszyny... Szyłam na 451, zatrzymałam się, żeby przesunąć szytą właśnie bluzę, a tu maszyna sama wystartowała i zaczęła szyć na maksymalnych obrotach! Wyciągnęłam szybko wtyczkę i poczułam za chwilę smrodek z regulatora obrotów - wtyczka i gniazdo w regulatorze zwęglone... Może uda się dokupić stacjonarnie, mam nadzieję, że nic więcej się tam nie zrąbało.
Avatar użytkownika
Świeżynek
Witam. Szukam informacji na temat maszyny Łucznik Marta. Jakieś recenzje, opinie, może ktoś miał z nią do czynienia... Czy jest tak awaryjna jak inne modele...? Przed świętami była dostępna w Biedronce i zastanawiam się nad jej kupnem, ponieważ jest nie droga, ma sporo różnych ściegów, duża dostępność części i funkcja szycia podwójną igłą.... A może ktoś poleci coś innego... Nie drogiego z podobnymi funkcjami...
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Nie ma regulacji szerokości ściegu. Dla mnie - odpada.

Podobna w cenie Arka Radom 888 ma tę regulację przynajmniej dla zygzaka.

Ania
________________________________________________________
Arkę zbudowali amatorzy - Titanica zawodowcy.

http://uczeremchypl.shoper.pl/

http://szycie-z-czeremcha.blogspot.com/

Avatar użytkownika
Świeżynek
Cześć, Mam maszynę Łucznik 723 i chciałabym kupić do tej maszyny stopkę do zamka krytego. Jakiej firmy stopki będą pasować do tego modelu.
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Wydaje mi się, że typu wysokiego. Najbezpieczniejsza byłaby stopka Prym - ma wszystkie typy uchwytów w zestawie. Możesz też kupić uchwyt matic typu wysokiego i dobierać do niego stopki matic /czyli mocowane na zatrzask/.

Ania
________________________________________________________
Arkę zbudowali amatorzy - Titanica zawodowcy.

http://uczeremchypl.shoper.pl/

http://szycie-z-czeremcha.blogspot.com/

Avatar użytkownika
Świeżynek
Mam pytanie do osób posiadających maszynę Łucznik Jagoda 787.

Kupiłam ją niedawno i jak na razie chodzi bardzo dobrze, już jeden patchwork na niej uszyłam. Mam tylko problem z dobraniem się do ściegów z grup S1 i S2.... pokrętło regulacji długości ściegu mogę przekręcić od 0 do 4, ale później się "blukuje" i stawia opór. Nie chcę nim kręcić na siłę, żeby czegoś nie zepsuć. Czy jest jakiś tajemny sposób na ustawienie pokrętła na S1 i S2 czy jest ono popsute? Instrukcję maszyny pisała jakaś straszna sierota...
Avatar użytkownika
Krawiec-Filozof
Pokręć kołem pasowym po kawałeczku i w ten sposób znajdziesz miejsce, gdzie przełącznik ściegów wskoczy na właściwą pozycję.
W mojej Silverce też się to zdarza.
________________________________________________________
Maszyna do szycia składa się z:
1. maszyny zasadniczej
2. maszynisty
https://www.facebook.com/Zibiasz
Avatar użytkownika
Świeżynek
Naprawdę próbowałam przeczytać 'wszystko', ale już nie daję rady :)
Pomóżcie, proszę :)
Za tydzień moje urodziny, a ja wciąż nie wybrałam mojej nowej przyjaciółki-maszyny ;)

Chciałabym Łucznika, bo jestem konsumentką-patriotką, ale nie upieram się, jeśli to ma sens.
Dopiero zaczynam, ale zakładam, że szycie mam we krwi, coś kiedyś próbowałam na starociu jakimś i nawet można było to założyć na bal do przedszkola i szkoły, więc nie jest źle, a będzie przecież jeszcze lepiej!

Chcę, by moja maszyna:
-kosztowała max.500 zł, bo piszecie, że na początek to słuszny kierunek
- by miała:
= wolne ramię
= za radą @Czeremchy - regulację długości i szerokości ściegu (a może tylko jedna jest potrzebna)
= możliwość zastosowania podwójnej igły (a może to też niepotrzebne?)
= szycie wsteczne
= te jakieś tam cuda - ścieg gałązkowy, overlockowy do obrębiania, prosty potrójny i co tam jeszcze trzeba wg Was
= wysoka stopka
= automatyczne obrzucanie dziurki - ważne?
= wszywanie zamków ściegiem krytym
= ścieg trykotowy do marszczenia, koronek etc. - ważne to?
= metalowe bebechy - od Czeremchy czytam, że nie warte zachodu, czy tak?

Ogólnie maszyny już tańczą mi przed oczami, może znacie model, który tu pasuje?
Dziękuję pięknie!!!
Avatar użytkownika
Świeżynek
Proszę Państwa, żona ma Kornelię Łucznik II 2004. Ostatnio zaczęła mocno pętelkować i stukać. Ale trochę rzeczy na niej już uszyła.

Jeśli chodzi o patriotyzm Łucznika - na dole maszyny napisana chińska nazwa fabryki ktora wyprodukowala maszynę.

43 strony: « < 25 26 27 28 29 30 31 > »

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.