Wersja do druku

20 stron: « < 3 4 5 6 7 8 9 > »

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Ja jestem dopiero w połowie, więc się nie odzywam :) Ale widzę, że Madzik i Sus już na końcówce

--- Ostatnio edytowane 2013-06-28 22:20:12 przez Manuskrypt1 ---
Avatar użytkownika
Administrator
O przepraszam ale ja mam jeszcze niecałe 2 miesiące do końca ale jak wiadomo może być różnie.
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Sus, jak Ci ładnie w nowej sukience, widziałam na blogu. A gdzie masz brzuszek? ;)M
Madzik, a Ty, jak się masz?

ja na czas karmienia nosiłam biustonosze Triumpha, miały rodzaj haczyków (?) do zapinania klapek, były wygodne do zapinania jedną ręką....

a co do pani, co wytykała żałowanie pieniędzy na mleko... jej szczęście, że nie trafiła na mnie... poprosiłabym ją o wykupienie choćby jednej recepty na 8 puszek Bebilonu Pepti, chłopaki wypijali puszkę dziennie...
Avatar użytkownika
Administrator
Mam właśnie zagwozdkę odnośnie biustonosza do karmienia - powinnam mieć 2 spakowane do szpitala. Miałam nadzieję, że chociaż w ciąży będę miała czym oddychać a tu zonk ;) Dodatkowe kg poszły w brzuch i tylko w brzuch. Doświadczone mamy - kiedy kupić biustonosz do karmienia? Ile tygodni przed rozwiązaniem zakładając że rozwiązanie nastąpi mniej więcej w wyznaczonym terminie??

Pajesia mleko w proszku jest strasznie drogie a jeszcze trafić na odpowiednie to już w ogóle sztuka :/
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Krawiec-Filozof
Pajesia mleko w proszku jest strasznie drogie a jeszcze trafić na odpowiednie to już w ogóle sztuka :/
Susanko nie martw się na zapas! Mój kajteusz np. nie tolerował żadnej Humany, Milupy, Bebiko, czy innych takich wynalazków, a wtedy były tylko na nieosiągalne recepty, albo w Pewexach.
Przez calutkie niemowlęctwo przeszedł na zwykłym, przaśno-siermiężnym mleku w proszku, w takiej niebieskiej folii... I to lekarz tak zalecił! :)
Może i Stachu nie będzie wybredny? :)

Zbych
________________________________________________________
Maszyna do szycia składa się z:
1. maszyny zasadniczej
2. maszynisty
https://www.facebook.com/Zibiasz
Avatar użytkownika
Administrator
Oby nie był a najlepiej żeby był karmiony cycem :] i byłoby po kłopocie.
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Sus, zazdroszczę :) Ja jestem dopiero 4 miesiące, a brzuch mam jak bania. Aż się boję, co będzie po porodzie. Piersi też mi się trochę powiększyły, ale takie mogłabym mieć cały czas :)

--- Ostatnio edytowane 2013-06-29 16:24:26 przez Manuskrypt1 ---
Avatar użytkownika
Administrator
Sus, zazdroszczę :) Ja jestem dopiero 4 miesiące, a brzuch mam jak bania. Aż się boję, co będzie po porodzie. Piersi też mi się trochę powiększyły, ale takie mogłabym mieć cały czas :)

Każda babeczka tyje inaczej. Jeśli brzuszek szybko Ci się powiększa to smaruj go oliwką albo masłem shea żeby rozstępy się nie porobiły choć to podobno genetyczna sprawa...
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Na pewno genetyczna ;-) Rozstępy pojawiały mi się przed i po, ale nie podczas ciąży ;-)

Ania
________________________________________________________
Arkę zbudowali amatorzy - Titanica zawodowcy.

http://uczeremchypl.shoper.pl/

http://szycie-z-czeremcha.blogspot.com/

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Oby nie był, a najlepiej żeby był karmiony cycem :] i byłoby po kłopocie.
w naszym przypadku, przejście na karmienie sztuczne (z dnia na dzień) było podyktowane zdrowiem naszej trójki: moim, bo po niemal dziewięciu miesiącach coraz bardziej restrykcyjnej diety eliminacyjnej (Nic od kury (mięso kurze i kurczęcie, jajka i wszystko, co zawiera choćby śladowe ilości ww), Nic od krowy (wołowina, cielęcina też są od krowy, mleko i przetwory mleczne, nawet w śladowych ilościach), Nie dla większości warzyw, Nie dla wieprzowiny bo za tłusta, NIE dla oliwy z oliwek i ryżu bo uczulały chłopaków (A jednak, co wydaje się:glupek:, prawda?), Nie dla ziół i przypraw, Nie dla herbaty; no i dla chłopaków zdrowia, żeby w końcu najedli się, nie męczyli matki, no i w nocy nie drapali się - a wysypkę mieli na ponad połowie ciała...

W naszym przypadku do wyboru były dwa mleka: Bebilon Pepti - mieszanka "mlekopodobna" bo białka mleka ma tak 'posiekane' , że niemal nie uczulają. Gdyby to mleko nie 'przeszło' - zostałby nam Nutramigen - mieszanka zawierająca jeszcze drobniej posiekane białka mleka. Obydwa na receptę i do kupienia tylko w aptekach. Cen za puszkę nie pamiętam, ale przy naszym zużyciu to były znaczne kwoty. Z przyjemnością dawałabym swoim chłopakom "niebieskie" mleko (tak jak to było u Zibiasza), gdyby tylko im nie szkodziło, a ja nie mogłabym karmić piersią. Zibi, nawet nie wiesz, jakie miałeś szczęście.

NA SZCZĘŚCIE TAKIE PRZYPADKI JAK MÓJ NIE ZDARZAJĄ SIĘ CZĘSTO.

Karmienie piersią jest bardzo wygodne i ekonomiczne. Wielkość biustu nie jest w tym istotna - ważne czy głowa chce karmić (a dziecku nie przeszkadza dieta matki). Biust, ten w mniejszym rozmiarze, składa się z tkanki gruczołowej, a nie z tłuszczu i tkanki gruczołowej jak u większych rozmiarowo biustów.
Jak będziecie, dziewczyny, w szpitalu, ćwiczcie karmienie piersią. Poddajcie się rygorowi karmienia nie rzadziej niż co 2,5 godziny (ja tak miałam); na początku to ważne, gdy dzieci malutkie, wcześniaki itp. Potem po powrocie do domu będzie Wam łatwiej, a i tak ustawicie plan dnia tak, aby Wam było wygodnie i dziecku też.

20 stron: « < 3 4 5 6 7 8 9 > »

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.