Wersja do druku

23 strony: « < 16 17 18 19 20 21 22 > »

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
sukienka z haftowanej bawełny. Model 107 Burda 6/2011.
dodałam zaszewki z przodu i tyłu, by lepiej się układała. Nie jestem już tak szczupła jak kiedyś, ale mam jeszcze talię, którą warto pokazać. Przód jest sztukowany, bo jak układałam wykroje na tkaninie, to jakoś się nie mieściły...
Kora: prawda, jaka ładna tkanina? ;)
Torebka i pasek z resztek lnu, który został po spodniach. Mam jeszcze kawałek, też pójdzie na torbę.
Pasek i pasek torby usztywnione flizelinowym wkładem do pasków, który zakupiłam w hurtowni na szpuli.

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
sukienka, pasek i torebka
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Bardzo lubię takie sukienki ale na kimś ja osobiście nie lubię chodzić w sukienkach na tobie wygląda ekstra,torebka fajna wsam raz na lato :)
Avatar użytkownika
Administrator
Pajesiu coś mi nie gra z zaszewkami - albo źle rozprasowane końce albo za daleko sięgają.One nie powinny się tak marszczyć na końcach.
Materiał od Kory?? :> Bardzo ładny, w sam raz na letnią sukienkę :)
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Pajesiu kolor sukienki,( materiał jak najbardziej,ale o kroju to żle pomyślałaś!!!Z tego wnioskuję,bo to miał być lużny worek,trzymam akutat w ręku tę burdę) i widzę,że to ma być takie lużne,a Ty stwierdziłaś,że za lużne i dopasowałaś zaszewkami,a wiesz co?ja to Ciebie widzę w takiej dopasowanej szmizjerce z przodu na guziczki koniecznie głęboki dekolt z ładnym kołnierzem oczywiście pasek w talii i śmigasz za chłopakami....wygodnie i (sexi-dla męża)Jak Kora coś Ci ładnego sprzeda to uszyj sobie coś takiego oki???O to ja już będę ostrożna na ten model jak on taki duży jest.A wiesz co a może lepiej zrobić po 3 zaszeweczki na prawy i lewy przód ,to samo z tyłu tak by może było delikatniej.Pozdrawiam!
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Już się tłumaczę, bo pewno parę błędów systematycznych mi się zrobiło.
Po pierwsze materiał. Jest ładny, zielony, ale jakiś taki ... sztywny; jak wykrochmalony obrus. Jutro będę robić pranie, może zmięknie, w końcu będzie mieć kolejne pranie u mnie.
po drugie - bardzo zapotrzebowałam się na sukienki (ludzie mnie teraz nie poznają:p, bo zawsze nosiłam portki:p).
Sukienka z Burdy miała podobny haft, jest luźniutka i jakby "lejąca" - też chciałam mieć taką...
Teraz zaszewki.
Normalnie są szyte po łuku, ja zaszyłam materiał prosto, nie dochodząc do krawędzi złożenia. Inna rzecz, że źle porozprasowywałam, a zdjęcie było robione w dodatku na koniec dnia:-S, po śmiganiu za chłopakami.
jutro po praniu ładnie poprasuję, i pokombinuję z zaszeweczkami.
O, może je rozpruję i pokażę Wam sukienkę najpierw bez zaszewek, jak Pani Burda każe ;)
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Sukieneczka ciekawa .A z zaszewkami rzeczywiście pokombinuj .
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
A może kąpiel w wodzie z dodatkiem płynu elektrostatycznego zmieni jakość tej tkaniny?
Czemu zdecydowałaś się na uszycie z niej sukienki, która w projekcie miała być z lejącej?
Niewątpliwie to ma wpływ na końcowy efekt ale ... dopasujesz wszystko i będziemy Cię podziwiać tak jak robią to znajomi ludzie. :D
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
A może kąpiel w wodzie z dodatkiem płynu elektrostatycznego zmieni jakość tej tkaniny?
Czemu zdecydowałaś się na uszycie z niej sukienki, która w projekcie miała być z lejącej?
Niewątpliwie to ma wpływ na końcowy efekt ale ... dopasujesz wszystko i będziemy Cię podziwiać tak jak robią to znajomi ludzie. :D
eeee.... nie doczytałam, że ma być z lejącej :-S pokombinuję z zaszewkami, zobaczymy co będzie, zawsze jakieś doświadczenie. Bez względu na podejście - doświadczenie bogate. :)
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Fajna kiecka. W Burdzie nigdzie nie jest napisane, że ma być z lejącej tkaniny i na zdjęciach jeden model jest z praktycznie identycznego materiału (haftowany batyst) a drugi z cupry i też nie wygląda na super lejący. Cupra ponoć się mocno gniecie, więc musi to być tkanina lekka bez ciężaru, który by zagnieceniom częściowo przeciwdziałał.
Zaszewkom może by pomogło ozdobne przestębnowanie? Wtedy fałdki będą wyglądać na bardziej zdycyplinowane. Ale mogę się mylić. ;)
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
A może tylko zrobić zakładki w pasie? Takie nie dłuższe niż 5 cm? Po dwie z obu stron talii i środka tyłu? Uporządkują sukienkę pod paskiem, a dalej będzie luźna...

Ania
________________________________________________________
Arkę zbudowali amatorzy - Titanica zawodowcy.

http://uczeremchypl.shoper.pl/

http://szycie-z-czeremcha.blogspot.com/

23 strony: « < 16 17 18 19 20 21 22 > »

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.